Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemAK Parti Grup Toplantısının gündemi Akarca'nın Ulaşım ve Arıtma Sorunları oldu

AK Parti Grup Toplantısının gündemi Akarca’nın Ulaşım ve Arıtma Sorunları oldu

Seferihisar Belediye Meclisi toplantısının Temmuz ayı 1. Birleşimi öncesinde toplanan AK Parti Grubu, gündeminde Akarca’nın ulaşım ve denize boşaltılan arıtma sorununu ele aldı.

Temmuz Ayı Seferihisar Belediye Meclis Toplantısı öncesinde görüşen AK Parti Grubu, belediye tarafından paylaşılan gündem maddelerini görüşüp fikir alışverişinde bulundu. AK Parti Grubu’nun gündeminde yaz aylarında nüfusu artan ve topun ziyaretçi alan Akarca bölgesindeki ulaşım problemi vardı. Ulaşım araçlarının yetersiz olması sebebiyle vatandaşların Akarca’ya ulaşmakta zorluk yaşadıklarını ve bu konuyu kendilerine ilettiklerini ifade eden AK Parti Seferihisar Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet İpekçi “İZ Taşıt Araçlarının sayılarındaki yetersizlik sebebiyle mevcut seferler yetmiyor bu sebeple Akarca Bölgesine ulaşım oldukça zorlaşıyor. O bölgede yaşayan hemşehrilerimiz bu konuyu pek çok kez bizlerle paylaştılar. Turizm sezonunda yoğun ziyaretçi alan bölgenin ulaşımının bir an önce düzenlenmesi gerekiyor” diye konuştu.

Akarca’da denize akıtılan arıtma suyu sorununa da dikkat çeken İpekçi, “Büyükşehir Belediyesi burada sahilden denize akıtılan arıtma suyunun 300 metre açığa çekileceğini söylemişti. Fakat hala bununla ilgili bir çalışma yapılmadı ve ziyaretçilerin yoğun olarak tercih ettiği bu bölgede arıtma hala kıyıdan denize akıyor” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: