Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündem19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Tüm ülkede olduğu gibi, güzel ilçemiz Seferihisar’da da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet meydanında Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başlanan törene, ilçe Kaymakamı Sayın Dr. Naci Aktaş, Belediye Başkanı Sayın İsmail Yetişkin, Ak Parti Seferihisar ilçe Başkanı Sayın Ahmet Aydın ve bir çok partili ve yetkililer katıldı.

Çelenk koyma töreninin , ardından İzzet Gül Stadında yapılan törenle devam eden kutlamalarda, öğrencilerin gösterileri izleyenleri hayran bıraktı.

Seferihisar İMKB Endüstri meslek lisesi ve Seferihisar ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünün koordinatörlüğünde yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları; Seferihisar Asil Nadir Anadolu Lisesi ve Neşeli Bale ve Dans Okulunun Kpop ve Vals gösterileri, Seferihisar Halk Eğitimi Merkezi ve Necat Hepkon Anadolu lisesinin halk oyunları gösterisi ve Seferihisar Belediyesi tekvando takımı gösterileri ile renklendi.

Törene Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, çeşitli yarışma ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini hep bir ağızdan okuyan öğrenciler, Gençliğin Ataya cevabını da coşkuyla yine hep bir ağızdan okudular.

Ardından gösterilerin sergilendiği kutlama töreninde, Geçmişten geleceğe bayrak devir teslimi temsili olarak canlandırıldı.

Bayrak devir teslim temsilinde, gençler aldıkları Bayrağı İlçe kaymakamı Sayın Dr. Naci Aktaş’a teslim ettiler. Aktaş Türk Bayrağını üç defa öperek alnına götürmesi stadyumda bulunanlara coşkulu ve duygulu anlar yaşattı.

Törende çeşitli spor müsabakaları ve gösterileriyle, yarışmalar da yapıldı.

Bir çok modern dans gösterilerinin  yanı sıra, Halk oyunları gösterileri de izleyenlerden oldukça alkış aldı.

Kutlamalara katılan okullar ve öğrencileri, yaptıkları gösterilerle herkesi kendilerine hayran bıraktığı gibi, statta bulunanları gururlandırdılar.

Son olarak Şanlı bayrağımızın ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dev posterinin eşliğinde tören geçişi yapıldı.

 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: