Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemAğustos Ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi

Ağustos Ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi

Seferihisar Belediyesi Ağustos ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Meclis toplantısına Üniversite kazanıp Lisans bölümlerine kayıt yaptıran öğrencilere destek amacıyla 500 (Beşyüz) TL., Ön lisans öğrencilerine ise 250 (iki yüz elli) TL. ödeme yapılması görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edilerek Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Ayrıca Ak Parti Meclis Üyesi Ümit Cingöz Akarca Plajında yeniden verilen Mavi Bayrak için sevindiklerini ancak, hala atık su arıtmadan çıkan pis suyun drenaj problemi çözülmediği için bayrağın yine geri alınması durumuna düşülmeden sorunun çözümlenmesi gerektiğini gündeme getirdi.

Konuya cevap veren CHP Meclis üyesi Sefer Topçu; İzsu drenaj ile ilgili ihaleyi tamamladı ancak Tarım ve orman Bakanlığında alınması gereken izin varmış. Bu konuda gerekli yazışmaların ve onayın alınması için Ak Parti Meclis gurubu olarak sizler de destek olursanız konuyu hızlandırabiliriz teklifinde bulunu.

Ümit cingöz ise cevaben; aslında bu tür onayların ihale aşamasından önce alınması gerektiği, konu ile ilgili gerekli çalışmaları yapacaklarını ve sürecin hızlanması için ellerinden gelen desteği vereceklerini bildirdi.

Akarca’nın mahalle olması konusunu da gündeme getiren Ak Parti Meclis Üyesi Ümit Cingöz’e, CHP Meclis üyesi Sefer Topçu cevaben, “biz de CHP meclis gurubu olarak aynı düşüncedeyiz. Ancak orada biz kamuoyu araştırması yapıp, ona göre hareket edeceğiz” dedi.

Ümit Cingöz’de bu konuda Ak Parti gurubu olarak ne gerekiyorsa desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Ayrıca toplantı sonunda Meclis Üyesi İsmail Bazan; her yıl düzenlenen Tokatlılar Derneği Kaymakamlık Futbol Turnuvasına herkesi davet etti.

Bir sonraki Meclis toplantısının da 5 Eylül 2022, Saat: 10.00 da yapılacağı kararlaştırılarak toplantı sona erdi.

 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: