Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemAK PARTİ, AKARCA’NIN MAHALLE OLMA TALEBİNİ BELEDİYE MECLİSİNE TAŞIYOR

AK PARTİ, AKARCA’NIN MAHALLE OLMA TALEBİNİ BELEDİYE MECLİSİNE TAŞIYOR

SEFERİHİSAR’DA AK PARTİ 22. MAHALLE İÇİN ÖNERGE VERECEK

Seferihisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın; AK Parti grubunun Şubat ayı Belediye Meclis toplantısında Akarca’nın mahalle olması için önerge vereceğini söyledi.

Akarca sakinlerinin mahalle olma taleplerini iletmeleri üzerine, Seferihisar AK Parti İlçe Teşkilatı olarak mahalle sorumluları ile birlikte kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirten AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın: “Teşkilatımızın ilgili birimleri hemen kapsamlı bir şekilde Akarca sakinlerine ulaştı fikrini aldı. Buradaki bilgileri, ilgili muhtarlarımız ile istişare ettik. Muhtarlarımızın rızası üzerine hukuk birimimiz bir çalışma yaptı. Akarca’nın mahalle olması noktasında toplumsal bir uzlaşı ve talep var” dedi.

Sağlık Ocağı kurulacak

Seferihisar Akarca bölgesinin son dönemde önemli bir nüfus artışı yaşadığına dikkat çeken Başkan Aydın: “Bölge sakinleri kamu hizmetlerinden yeterince yararlanamıyor. Akarca bölgesi Seferihisar’ın Hıdırlık ve Tepecik mahallelerinin sınırlarında bulunuyor. Bölge iki mahalle sınırında kalıp doğu ve batı Akarca olarak ikiye ayrılıyor. Bölgenin oldukça büyük bir alan olması ve iki farklı mahalleye ayrılması Akarca’nın kamusal hizmetlerden yeterince yararlanamamasına sebep oluyor. Mevzuat gereği en basiti sağlık ocağı bile ancak mahallelerde kurulabiliyor. Akarca’da yaşayan nüfus ise genellikle yaşlı bir nüfus. Mahalle olduğunda ilk olarak sağlık ocağı kurulacak” dedi.

Akarca sakinlerinden gelen istekler üzerine konu ile ilgili çalışmalar yapan ve açıklamada bulunan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Bölge sakinleri hem bize hem de mahalle başkanlarımıza Akarca bölgesinin ayrı bir mahalle statüsüne kavuşması taleplerini dile getirdiler. Bizler de bu talebi partimizin ilgili organlarında, yönetim kurulunda, meclis üyesi ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber istişare ederek çalışmalarımıza başladık” dedi.

AK Parti grubu önerge verecek

Akarcalılardan gelen mahalle olma talebini hızla değerlendirmeye aldıklarının altını çizen Başkan Aydın, “Vatandaşlarımızdan gelen bu talebi şubat ayı belediye meclis toplantısında partimizin kıymetli meclis üyeleri ile meclis gündemine taşıyıp, önerge olarak meclise sunacağız. Belediye Başkanımızın ve diğer meclis üyesi arkadaşlarımızın da konuya olumlu yönde katkısıyla birlikte, bölgenin daha iyi incelenmesi ve araştırılması için imar komisyonuna havale edilecek. Komisyonun olumlu görüşünün ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Naci Aktaş’ın onayı ve İzmir Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’in oluruyla da bölgenin ayrı bir mahalle statüsüne kavuşacağına inanıyorum. Akarca bölgesinin mahalle statüsü kazanmasından sonra; mahalle sakinlerinin ihtiyaçları belirlenecek, yaşam kalitesini geliştirilecek önemli adımlar atılacak. Bölgeyi ilgilendiren olaylarda iş birliği yapmak gibi pek çok konularda yaşanan problemler böylelikle ortadan kaldırılacaktır. Şimdiden 22. Mahallemiz Seferihisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: