Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemAk Parti İlçe Başkanı Aydın, Gazeteciler Günü mesajı yayınladı

Ak Parti İlçe Başkanı Aydın, Gazeteciler Günü mesajı yayınladı

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Aydın mesajında,

“Doğrunun duyurulması, vatandaşlarımızın ve tüm insanlığın dünya üzerindeki gelişmelerden en öz şekilde haberdar olması için gazetecilik etiğini gözeterek gece gündüz çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım. Bilginin en kıymetli kavramlardan olduğunun bilinciyle gazetecilerimizin, insanlığın doğru bilgiye ulaşmasında sarfettikleri özverili gayret takdire ve teşekküre layıktır.

Gazetecilerin haber ulaştırma aşkıyla bulundukları ve görev yaptıkları alanların bugün pek çok insanın kâbus olarak nitelendirebileceği kadar tehlikeli disiplin ve ciddiyet gerektiren sahalardır. Gazetecilerimiz masumların sesini tüm dünyaya duyurabilmek için güvenlik güçlerimizle birlikte savaş meydanlarında canları pahasına görev icra etmektedir.

Son derece özveri isteyen gazetecilik mesleğini gerektirdikleri ile tutkulu yapan bir gazetecinin gözlerine bakıp onunla konuştuğunuzda gazeteciliğin onun için bir mesleğin ötesinde yaşam tarzı olduğunu görürsünüz. İşte bu aşkla meslek hayatları boyunca çoğu zaman en özel günlerde, bayramlarda, afetlerde ve felaketlerde meydan ve sahalarda ailelerinde, eşlerinden ve evlatlarından uzakta güvenlik güçleriyle birlikte hemen yanlarında haber peşindeki gazetecileri görürüz.

Tüm dünyadaki bilgi akışının üç ayağından en güçlüsü ise her zaman yerel basın olmuştur. Ulusal ve uluslararası basının beslendiği yerel basın emekçileri olaya her zaman en hızlı reaksiyon gösteren ve olay yerine intikal edenlerdendir. Yerel basında emek veren gazetecilerimizin gayretini her zaman takdirle izliyor ve takip ediyoruz.

Bu önemli gün vesilesiyle fikirlerimi siz değerli gazetecilerle paylaşmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmekten mutluluk duyuyorum. Bir kere daha etik değerleri, vatan ve millet sevgisi doğru haber ulaştırma gayretindeki gazetecilerimizin gününü kutluyorum. Bugüne kadar mesleği başında saldırıya uğrayan, yaralanan gazetecilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, görev başında vefat eden gazetecilerimize rahmet diliyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun”

İfadelerine yer verdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: