Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemAK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı Danışma Meclisini İcra Etti

AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı Danışma Meclisini İcra Etti

27 Nisan 2022 Pazar Günü, Seferihisar Kültür Merkezi’nde İl Teşkilat Yöneticileri ve İlçe Başkanlığı öncülüğünde, Seferihisar’ın tüm teşkilat birimlerinin ve üyelerinin katılımıyla Danışma Meclisi icra edildi. Divan Yönetimi İl Koordinatörü Ferhat EROĞLU tarafından yapılırken, İl Teşkilat Başkanı Nail KOCABAŞ, İzmir Milletvekili Cemal BEKLE’de organizasyona katılım sağladı. İlçe Başkanı Ahmet AYDIN’ın açılış konuşmasıyla başlayan program, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan ÖZDEMİR ve Kadın Kolları Başkanı Güler BOLER’in konuşmalarıyla devam etti. Seferihisar’ın mevcut durumu, potansiyeli ve sorunlarının çözüm yollarının görüşüldüğü toplantıda üyelerin de soru ve görüşlerine yer verildi. Daha refah, mutlu ve geleceği güven altına alacak projeler ile üretime devam edilmesi noktasında İlçe Teşkilatının, İl Merkez Teşkilatı ile eş güdümlü çalışmalarına devam edeceği deklare edildi.

   

Seferihisar Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet AYDIN’ın konuşmasının satır başları:

Artık Seferihisarlıların bir lobisi var.

Kendini bir yerlere taşımak için, kamu kaynaklarını hor bir şekilde kullanan, belediyenin arazilerini satıp Kendi reklamını yapan Tunç Soyer lobisinin yerini Seferihisar lobisi aldı.

Artık Seferihisar’ın, ona hak ettiği hizmetleri kavuşturan, sorunları tespit eden ve çözen, proje geliştiren, Seferihisar’ın ve Seferihisarlının hakkını savunan bir lobisi var.

Son zamanlarda en çok karşılaştığım soru “Seferihisar’da AK Parti’nin başarısının sırrı ne? “ oluyor. CHP’de aktif siyaset yapan ve resmi görevi olan bir abimiz şu cevabı vermiş: sorunların çözümü ışık hızında oluyor demiş.

Bizim formülümüz açık!

3 B: Birlik, Beraberlik ve Bereket

AK Parti olarak biriz;

bizim içimizde şucu bucu yok!

AK Parti olarak yolu Seferihisar’a hizmet etmekten geçen dünya görüşü ne olursa olsun herkes ile beraberiz…

Yaptığımız her hizmet, Seferihisar’a kazandırdığımız her yatırım, geliştirdiğimiz her proje Seferihisar’ın ve Seferihisarlı’nın bereketidir.

Şu da bir gerçek; Seferihisar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hak ettiği hizmeti ve payı almıyor.

Ancak biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu mücadelemizde de yalnız olmadığımızı, tüm siyasi partilerin tabanı, hatta mensupları ile aynı fikirde aynı mücadelenin içinde olduğumuzu biliyoruz. Hep birlikte kazanacağız Seferihisar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de hak ettiği hizmetlerin payını alacak.

Beni çok üzen bir konuya değinmek istiyorum. Son zamanlarda Seferihisar’da kurum ve kişiler üzerinde bir baskı olduğu iddiası var. “İddia” diyorum umarım sadece iddiadır… Çünkü bu durum toplum yapımız, huzurumuz için bir tehdit.

Bildiğiniz gibi Tepecik ve Hıdırlık mahallelerini daha fazla hizmet alması için Akarca’nın mahalle olmasını gündeme getirdik.

Belediye meclisi olarak mutabık kaldık, belediye başkanımız tabii ki dedi. Üzerinden bir ay geçmeden CHP tarafında olmaması için bahane bulma çalışmaları başladı. Ama şunu da ben ve arkadaşlarım gözlemliyoruz, bahaneleri gündeme getirirken mutlu değiller. Üzerlerinde bir baskı olduğunu doğrulayan bir mutsuzlukları var.

Şunu açık bir şekilde ifade edelim; Seferihisar’ı Seferihisarlılar ve Seferihisar’da yaşayanlar yönetir. Başka yerlerden talimatla Seferihisar’ı yönetmezsiniz.

Buna Seferihisarlı hemşehrilerimiz ile asla müsaade etmeyiz, ilerleyen zamanlarda da göreceksiniz bunu yaptıklarına yapacaklarına bin pişman olacaklar.

Seferihisar’da bir hizmet yarışı var. Seferihisar’ın hizmeti engelleme üzerine bir kültürü yok. Böyle bir kültürün Seferihisar’a ithal edilmesini kabul edemeyiz.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: