Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemAK Partili Başkan Aydın: "Kocaoğlu’nu arar olduk"

AK Partili Başkan Aydın: “Kocaoğlu’nu arar olduk”

-AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar’ı unuttuğunu söyleyerek, “Eski Başkan Aziz Kocaoğlu’nun dönemini arar olduk” dedi.

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, TR35 kanalında Eylül Özdemir’in sunumuyla yayınlanan Söz Meclis’ten içeri programına katıldı. AK Parti’nin Seferihisar’da tamamladığı çalışmaları ve devam eden projeleri anlatan Başkan Aydın, önümüzdeki süreçte ilçeye yapılması planlanan yatırımları paylaştı. Millet Bahçesi’nden TOKİ’ye, spordan sağlık çalışmalarına Seferihisar’da yapılacak birçok yatırımı detaylarıyla anlatan Başkan Aydın, Seferihisar Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının da ilçeye katkı sağlayamadığını söyleyerek konuyla ile ilgili eleştirilerde bulundu.

SEFERİHİSAR’A MİLLET BAHÇESİ GELİYOR

Programda Sığacık’ta 60 bin metrekarelik bir Millet Bahçesi yapılacağını dile getiren Başkan Aydın, “Bu bahçe aynı zamanda Seferihisar’ın en büyük bahçesi olacak. Sığacık’ın en güzel yerinde, içerisinde büyük bir yeşil alan, ağaçlar, parklar, kafeteryalar olacak. Aynı zamanda içerisinde yelken sporu ile ilgili de bir spor merkezi olacak” dedi.

SEFERİHİSARLILARA TOKİ MÜJDESİ

Seferihisar’da yaşayan dar gelirli ailelerin ev sahibi olacağı yeni TOKİ etabı hakkında bilgi veren Başkan Aydın, “TOKİ tarafından Seferihisar’da yaşayan dar gelirli, hiç evi olmayan ailelere yönelik yapılan çalışma Haziran ayında tamamlanacak ve bölgemizde yaşayan dar gelirli ailelerimiz kira öder gibi ev sahibi olacaklar. İlk etapta 500 konut yapılacak olan projeden sadece Seferihisar’da ikamet eden vatandaşlarımız yararlanacak” ifadelerine yer verdi.

YENİ HASTANE BELEDİYEYİ BEKLİYOR

Seferihisar’daki mevcut hastanenin artan nüfusa yetmediğini ve yeni bir hastane yapılması için başlayan sürecin belediye ile ilgili onayı beklediğini aktaran Başkan Aydın, “İlçemizde hastane yapılması için 38 bin metrekarelik bir alan Sağlık Bakanlığı’na tahsis edildi. Sağlık Bakanlığı çalışmalarını bitirdi ama sürecin Seferihisar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olan kısmı eksik. Belediye ile ilgili olan parselasyon çalışmasının da bittiğini duyduk. Bu süreç tamamlanırsa ilçemizde 150 yataklı bir bölge hastanesi çalışması da hızlıca başlayacak” şeklinde konuştu.

3 YILDA SADECE 200 METRE YOL YAPILDI

Seferihisar’ın problemlerinin başında yol sorunu geldiğinin altını çizen Başkan Aydın, “Şu anda yaşadığımız sıkıntıların en başında yol geliyor. Vatandaşlarımız sürekli, ‘yollar ne zaman düzelecek’ diye soruyorlar. 2022 yılında bir ilçenin yollarının bu kadar kötü olması, vatandaşlar açısından ciddi sorunlara yol açıyor. İnsanlar evinden çıkıp pazara giderken bile yollarda büyük sıkıntılar çekiyor. Seçim biteli 3 yılı geçti, ancak 3 yılda ilçemize sadece 200 metrelik yol yapıldı. Temennimiz bir an önce bu yolların kullanılabilir olması ve vatandaşlarımızın rahat etmesi” diye konuştu.

KOCAOĞLU’NU ARAR OLDUK

Seferihisar’da 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tunç Soyer’in, ilçeyi çok iyi tanımasına rağmen gerekli yatırımı sağlamadığını dile getiren Başkan Aydın, “Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı olduğu zaman, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu’ndan yeterli desteği alamadığından şikâyet ederdi ama Seferihisar bugün, Aziz Kocaoğlu’nun ‘az’ yapmış olduğu hizmetleri bile arar hale geldi. Hizmet bekleyen bir Seferihisar var ama maalesef hizmet verecek bir Büyükşehir Belediye Başkanı yok. Biz üzerimize düşen ne varsa, destek olmaya açığız, bunu defalarca söyledik ancak belediye tarafından hiç bir talep alamadık” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: