Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemAkarca'nın Mahalle Olması İçin Görüşmelerimiz Devam Edecektir

Akarca’nın Mahalle Olması İçin Görüşmelerimiz Devam Edecektir

Akarca’nın mahalle olması ile ilgili Akarca’da yaşayanların başvuruları olmuştu.

Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri ise konuyu meclis gündemine taşımak istemişti. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ise bu konuda nüfus yetersizliği ve benzeri sebeplerle Akarca’nın mahalle olmasının mümkün olmadığını ifade etmişti.

Bilindiği üzere Akarca hali hazırda Tepecik ve Hıdırlık Mahallelerine bağlıdır. Bu nedenle iki ayrı mahallenin sorumluluk alanında olmasından kaynaklı hizmet alımı konusunda sıkıntılar yaşanıyordu.

Daha sonra meclis gündemine alınmayan konuyu Akarca Sivil İnisiyatif ve Hizmet Platformu adına Şaban Karaağaç’ta gündemine alarak, görüşmelere başladı.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Seferihisar İlçe Başkanı Senem Solak ile yaptığı görüşme neticesinde, platform sosyal medya sayfasında görüşme ile ilgili paylaşımını aynen aşağıda yayınlıyoruz.

“SEVGİLİ AKARCALI DOSTLAR;
30.06.2022 SAAT: 11.00’DE SAYIN CHP İLÇE BAŞKANIMIZ SENEM HANIM’I ZİYARET ETTİM. KENDİLERİYLE AKARCAMIZIN SORUNLARI VE AKARCAMIZIN MAHALLE STATÜSÜNE YÜKSELTİLMESİ KONUSUNDA Kİ HAKLI VE GERÇEKÇİ TALEPLERİMİZİ BİR KEZ DAHA DİLE GETİRDİK. SAYIN İLÇE BAŞKANIMIZ STK’LARDAN VE YEREL HALKLA YAPTIKLARI İSTİŞARELERDE MAHALLE STATÜSÜNE GEREK OLMADIĞINI VE BUNA KARŞI ÇIKAN KİŞİLERİN OLDUĞUNU BU KONUDA KENDİLERİNİN TARAFSIZ OLDUĞUNU BEYAN ETMİŞTİR.
BU SORUNUN ÇÖZÜM YERİNİN SEFERİHİSAR BELEDİYESİNİN OLDUĞU YÖNDE DÜŞÜNCELERİNİ BELİRTMİŞTİR.
AKARCA SİVİL İNSİYATİF VE HİZMET PLATFORMU OLARAK BU ZAMANA KADAR İLÇEMİZDEKİ TÜM STK VE PARTİ TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞMELERİMİZ OLMUŞTUR VE DEVAM EDECEKTİR.
BU DURUŞUMUZ PARTİLER ÜSTÜ OLUP HER HANGİ BİR PARTİ İLE SORUNUMUZ YOKTUR. ÇÖZÜM ODAKLI OLARAK TÜM KURUM VE KURULUŞLARLA DİYOLOĞUMUZ DEVAM EDECEKTİR.
EN KISA SÜREDE SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ İSMAİL YETİŞKİN BEY’LE AKARCANIN MAHALLE OLMA TALEBİNİ, SAHİLLERİN İŞGALİ VE İŞLETMELERİN SAHİLE KOYMUŞ OLDUĞU SEZLONG SORUNUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI HAKKINDA BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.
NAİF EV SAHİPLİĞİ VE SORUNLARIMIZA KARŞI DUYARLILIĞI İÇİN SAYIN İLÇE BAŞKANIMIZ SENEM SOLAK HANIMA TEŞEKKÜR EDERİM.
SAYGILARIMLA”

“ŞABAN BAŞAĞAÇ”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: