Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemBaşkan Aydın, öğrencilerle sahurda buluştu

Başkan Aydın, öğrencilerle sahurda buluştu

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı sahurda Seferihisar Uluslararası İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Seferihisar Uluslararası İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen sahur programına Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç katıldı.

Ramazan boyunca iftar ve sahur ziyaretleri yapan AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı yurtdışından gelen öğrencileri de unutmadı. Seferihisar Uluslararası İMKB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim görmek için Endonezya ve Arnavutluk’tan gelen öğrencilerle sahurda buluşan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’a Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç ve AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı eşlik etti. Sahur sonrası öğrencilerle sohbet eden Başkan Aydın, “Endonezya ve Arnavutluktan gelerek burada evlerinden binlerce kilometre uzakta eğitim alan öğrenci kardeşlerimizle bir araya gelmek bizim için mutluluk. Ailelerinden uzakta bir Ramazan geçiren lise öğrencisi kardeşlerimizle sahur sofrasında buluşmanın bizler için manevi anlamı büyük. Rabbim Ramazan-ı Şerif’in son günlerini yaşarken sağlık ve huzurla bayrama kavuşmayı, nice gönül sofralarında bir arada olmayı nasip etsin. Buradaki kardeşlerimiz aldıkları eğitim, öğretimle doğru, dürüst ve donanımlı insanlar olacaklar. Kardeşlerimiz burada hem pozitif bilimlerle ilgili etkin bir eğitim alıyor hem de alanlarına yönelik eğitimleri alıyor, bilimin ve dinin ışığında çağdaş bireyler olarak yetişiyorlar” diye konuştu.

Öğrencilerle sohbetinde onlara istek ve ihtiyaçlarını soran Başkan Aydın eğitimin ve gençlerin kendileri için öncelikli konuların başında geldiğini vurgulayarak, “İlçemizde eğitim ve öğretime katkı sunmak, genç kardeşlerimize ve çocuklarımıza okul öncesi eğitimden başlayarak yüksek öğretime varıncaya kadar eğitim ve öğretimin tüm süreçlerinde etkin imkânlar sunmak için projelerimizi yürütüyoruz. İlçemizin eğitim ve öğretimde tercih edilen bir merkez olmasını arzulayarak çalışmalarımızı yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: