Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemBelediye Meclis Toplantısında, Cingöz Sığacık’ı gündemine taşıdı

Belediye Meclis Toplantısında, Cingöz Sığacık’ı gündemine taşıdı

Seferihisar Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı 2. Birleşimi ilk oturumda kararlaştırılan olağan gündemiyle gerçekleştirildi. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz Sığacık Mahallesi Kaleiçi’nde yer üstünden geçen kabloların yarattığı tehlikeye dikkat çekti.

Seferihisar Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı 2. Birlemişimi, belediyenin 2021 yılı bütçe raporlarının görüşülmesi gündemiyle toplandı. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan, Seferihisar Belediyesinin 2021 yılı Bütçe Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ümit Cingöz, Sığacık Mahallesi Kaleiçi’nde 2020 yılında gerçekleşen tsunami sonrasında zarar gören elektrik kabloları GDZ Elektrik Dağıtım AŞ tarafından hızlı bir çözüm üretilmesi adına yer üstünden geçirildiğini hatırlattı.

Aradan geçen zamanda GDZ AŞ tarafından Seferihisar Belediyesine yenileme çalışması için izin talebinde bulunulduğunu belirten Cingöz, konu ile hızlı bir şekilde ilgilenilmesi gerektiğini ifade etti. Gereken izinlerin belediye tarafından onaylanmasının gecikmesi sebebi ile yer üstünden geçirilen kabloların yarattığı tehlikeye vurgu yapan AK Parti Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz, “Sığacık Kaleiçi’nde GDZ Elektrik’in yapmış olduğu bir çalışma var bu çalışma ile ilgili ortalıkta kalın kalın kablolar var ve tehlike saçıyorlar.

Bunların bir an önce yer altına alınması lazım ve tabi GDZ AŞ şunu yapmış, Belediyeden izin alması gerekiyor ve belediyeye yazı yazmış. Bunun bedelini belirleyin bize onayını verin, biliyorsunuz hemen peşinen kazmayı vurmadan bedelini yatırıyorlar. Hemen bedelini ödeyelim çalışmaya başlayalım ve kapatalım diyorlar. Dün hatta bir vatandaş takılmış düşmüş. Allah korusun bir tehlike atlatmış. Bu yazıya bir türlü onay verememişiz, bedel bildirememişiz. Belediyenin kasasına girecek bir para söz konusu, artı bütçeye bir artı daha.

Hızlı bir şekilde bununla ilgili cevap verilmesi lazım. Epey uzun zamandır bekliyorlar. Bugün bizzat da gördüm kablolar açıkta çok ciddi bir tehlike arz ediyor. Bayağı bir ihmal edilmiş, nedendir, niçindir bilemiyorum. Bu konu ile ilgili hızlı bir şekilde adım atılmasını temenni ediyorum” diyerek konuyu meclis gündemine taşıdı.

Cizgöz’e cevap veren Seferihisar Belediye Meclisi Başkan Vekili Hüseyin Kocaer konuyu gerekli birimlerle konuşup hızlandıracaklarını belirtti. Meclis toplantısı, bir sonraki toplantı gün ve saatinin 6 Haziran saat 15.00 olarak belirlenmesine tamamlandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: