Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemBeni değil, 80.000 genci ikna edin

Beni değil, 80.000 genci ikna edin

18 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Millet vekilliği seçim tarihi yaklaştıkça, siyasi partiler ve onların oluşturdukları ittifaklar, çekişmeler, katılımlar, büyüme ve restleşmeler günden güne artıyor.

Son günlerde; Memleket Partisi Lideri, Önceki dönem (Cumhuriyet Halk Partisi) CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak seçime katılan Muharrem İnce, Memleket Partisi Delegelerince yapılan oylama sonucu bu defa da kendi partisinden Cumhurbaşkanı adayı olacağı açıklanmıştı.

Popüler dansı ile biranda özellikle genç kesimin bir anda ilgi odağı haline gelen ve ülkede pek çok kesimce sosyal medyada akıma dönüşerek paylaşılan İnce’nin dansı gündem olmaya devam ediyor.

Bununla birlikte bir başka gündem de İnce’nin oy potansiyelinin gün geçtikçe yükseldiğinin kulislerde ve halk arasında konuşulması oldu.

Geçtiğimiz günlerde İnce’nin adaylıktan çekilip, yuvaya dönebileceği ve CHP listesinden vekillik için seçime girebileceği hem medya hem de halk arasında konuşulmaya başlanmıştı.

İnce; “İkinci turda iktidar karşısında kim daha çok oy alırsa gereğini yaparız, şayet biz ikinci tura kalırsak da gereğini yapacaklar mı” diye sordu.

Bu gün Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce’nin sosyal medyasından yaptığı açıklama ise şöyle:

“Beni değil, edebiliyorsanız önce benim aday olmamı isteyen insanlarımızı ikna edin. Partimize sadece son 1 haftada üyelik başvurusu yapan 80.000 genci ikna edin. Bu işi başaracağımızdan şüphesi olmayan milyonları ikna edin. Siyasetçi, seçmenin vekilidir; ben onların sesiyim.”

Memleket Partisi Muharrem İnce; daha önce de Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamada “Ben çelebi adamım. Kadir kıymet bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım. Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye adına. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim” şeklinde konuşmuştu.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: