Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemEGEÇEP'TEN "ZEYTNİME DOKUNMA" BULUŞMASI

EGEÇEP’TEN “ZEYTNİME DOKUNMA” BULUŞMASI

Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) çağrısı ile Yelki’de,12 Mart Cumartesi günü  belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve vatandaşların yoğun katılımıyla “Zeytinime Dokunma” buluşması gerçekleştirildi.

Buluşmaya katılan Seferihisar Belediyesi Başkanı İsmail Yetişkin; “Öncelikle bu önemli mesele için bizi bir araya getiren EGEÇEP’e çok teşekkür ederim.
Seferihisarlı köylüler için zeytin ağacının altı demek, çocuklarının, kendilerinin hatta anne babalarının çocukluklarının geçtiği yer demek. Zamanında Yırca’da termik santral uğruna katledilen 6 bin 666 ağaç için mahallenin muhtarı evlatlarımızı öldürdüler demişti. Orhanlı’da yapılmak istenen JES’e karşı zeytin ağaçlarını savunan köylülerimiz de aynılarını söyledi” dedi.

Zeytini en iyi beraber büyüdüğü insanlar savunur diyerek konuşmasına devam eden Yetişkin; “Bu sebeple yerel yönetimler olarak üzerimize çok iş düştüğünü düşünüyorum. Zeytinini savunan köylümüzü, çiftçimizi desteklemeye ve bu konuda mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güzelbahçe Yelki’de düzenlenen etkinlik 45 katılımcı kuruluşun basın açıklaması gerçekleştirmesinin ardından sona erdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: