Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemHALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDE HER KESİME HİTAP EDEN KURS VAR

HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NDE HER KESİME HİTAP EDEN KURS VAR

Seferihisar Atatürk Halk eğitimi Merkezimizde devam eden bir çok kursun yanında, yeni açılacak olan bir çok kursa yoğun ilgi gösteren halk, okulda hem salgın dönemine uygun şartlarda hem de sıcak bir ortamda kurs görmekteler.

Önceki yıllardan bu yana giderek artış gösteren, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında daha önceki kurs ve kursiyer sayıları ile büyük başarı yakalayan Halk Eğitimi merkezi sayesinde bir çok kişi sertifika sahibi oluyor.

Eğitim kalitesi oldukça yüksek olan Halk Eğitimi merkezinde gördükleri kurslar sonunda başarı gösteren kursiyerler  edindikleri MEB onaylı sertifikalarla, istihdam ve iş yeri açabilme imkanına, kimi sertifikalarla da daha üst düzeyde belge alabilmek için puanını arttırarak, altyapı oluşturuyor.

Şu sıralarda yeni açılacak olan Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı ile Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kurslarına katılmak isteyenlerin kurs afişi üzerinde belirtilen tarih, yer ve zamanda halk eğitimi merkezimizde yapılacak kursiyer tespit toplantısına katılmaları gerekiyor.

Planlaması yapılan Sürü Yönetimi Kursu, Türk Sanat Müziği Kursu ve Yetişkinler Birinci Kademe Okuma ve Yazma Kursuna katılmak isteyenler için kısa süreliğine kursa katılma imkanları bulunmaktadır. kurs başvuruları internet üzerinden online olarak alınmaktadır. İlçemizde ikamet edenlerin yanı sıra başka ilçelerde ikamet edenler de kurslara katılabilirler.

Halk Eğitimi Merkezinde 73 alanda dört bine yakın kurs .eşit kurs bulunmaktadır. Yıl boyunca; sabah-öğlen-akşam, hafta içi – hafta sonu, yaz – kış sürekli kurslar devam etmektedir. Yıl boyunca tüm kurslara başvuru yapılabilmektedir. Merkez binasının yanı sıra ilçemizin her yerinde kurslar açılmaktadır. “Her Zaman, Her Yerde, Herkes İçin Eğitim” prensibine dayalı eğitimler aralıksız olarak devam etmektedir.

Her zaman, Her Yerde, Herkes için Eğitim” sloganı ile sürdürülen eğitim çalışmalarımıza herkes katılabilir.

https://seferihisar.kurstakip.com/index.php linkinden tüm kurslara kayıt yaptırabilir siniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: