Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündem"Harım'dan" Geleneksel Davetiyeyle Market ve Restoran açılışına herkes davetli

“Harım’dan” Geleneksel Davetiyeyle Market ve Restoran açılışına herkes davetli

Seferihisarlı kadınlar, “Harım’dan” adını verdikleri geleneksel kooperatif marketinin açılış davetini eski adetleriyle hazırlayarak, Seferihisarlıları maneviyatı yüksek olan eski günlere götürdü.

Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Harım’dan adını verdikleri kooperatif marketi ve restoranın açılışını 6 Ağustos Cumartesi günü yapacak. Tüm vatandaşlarımızı açılışa davet eden kooperatif üyeleri ellerindeki şeker dolu sepetlerle Seferihisar’ın eski adetlerini canlandırıyor.

Seferihisar’ın geleneklerini canlı tutmayı ve tanıtmayı amaçlayan kooperatif üyesi kadınlar, vatandaşlara Seferihisar’a özgü, “oku” denilen şeker sepetiyle davet yaptı. Unutulmaya yüz tutan gelenek, kooperatif üyelerinin seker dolu sepetleriyle yeniden canlandı.

Hatıralar canlandı
Şeker sepetleri ile davetiye dağıtan kooperatif üyelerini görünce hatıralarının canlandığını söyleyen Naciye Yılmaz “Önce anlamadım, düşündüm, bunu hala birilerinin yapabileceğini düşünemedim açıkçası. Sonra davetiye uzatınca adeta eski günlere döndüm. Seferihisarlı kadınlarımızın bu kadar yürekten, bu kadar güzel bir adım atmaları bizi çok mutlu etti. Çok güzel düşünülmüş, Seferihisar’ımızın buna ihtiyacı vardı” ifadelerini kullandı. Gelenek ve gelecek arasında köprü olmak istediklerini söyleyen kooperatif üyesi kadınlar şeker ile davetiye dağıtırken nostaljik adeti gençlere ve çocuklara da anlattı.

Geleneksel lezzet keşkek ikram edilecek
Geleneksel Seferihisar lezzetlerinin sunulacağı, üretici kadınların emeklerinin kazanca dönüşeceği Harım’dan 6 Ağustos Cumartesi günü Saat 11:00’da Seferihisar merkezde açılacak. Seferihisar’da yetişen ürünlerin organik markette tüketiciyle buluşacağı ve geleneksel lezzetlerin sunulacağı Harım’dan açılışında geleneksel bir lezzet olan keşkek ikram edilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: