Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemİYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Kürşad Cebeci'nin Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili...

İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı Kürşad Cebeci’nin Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili düşünceleri ve kutlama mesajı

İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı
Kürşad CEBECİ’nin Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili düşünceleri ve kutlama mesajı ;

“Her geçen gün daha da zorlaşan şartlarda mesleğini icra etmeye çalışan Gazetecilerimizin varlığı hepimiz için elzemdir.
Çağdaşça, demokrasi kültürünü yaşatabilmek ve tüm insanlarımızın haber alma özgürlüğü adına olmazsa olmazımız, Gazetecilerimizdir.
Bir toplumun gelişmişlik düzeyi sadece bilimsel ve ekonomik gelişimlerle tarif edilemez. Modern, yenilikçi ve geleceğe ışık tutan bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biride Gazetecilerdir.
İnsanların güncel gelişmelerden haberdar olabilmesi, zamanı okuyabilmesi için büyük bir hizmet veren Gazetecilerimizin günümüzde ki en önemli handikaplarından biride özgürce mesleklerini icra etmekle ilgili karşılaştıkları sorunlardır.
Gazetecilerimiz yasaların tanıdığı çerçevelerde özgürce faaliyetlerini sürdürebilirse, Basın ve Medya da özgür ve bağımsız olur. Bu alanda sorumluluk sahibi olan her kurum, kuruluş ve şahıs gereken önem ve itinayı göstermelidir.
Tüm bu etkenler içerisinde, Gazetecilerimizin de ebetteki sorumlulukları önemlidir. Her bir Gazetecimizin hassasiyet göstermesi gereken husus ise tarafsızlık, mesleki etik ve mutlakiyet arzetmiş olan kriterlere uymak gerekliliğidir.”
Büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 05.02.1924 tarihinde İzmir’de
Gazetecilerimizle ilgili sarf ettiği sözler unutulmamalıdır;
“Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.
Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.
Gazeteciler, kanunun ve umumun menfaatlerinin aksine muamelelere şahit ve vakıf oldukları takdirde gerekli yayında bulunmalıdır.
Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır.”
Bu vesile ile,
Gazetecilerimizin özgür, bağımsız ve tarafsızca daha İYİ şartlarda çalışabilecekleri bir geleceğin temennisiyle, tüm basın camiamız ve Gazetecilerimizin,”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı arz ediyorum.


Kürşad CEBECİ
İYİ Parti Seferihisar İlçe Başkanı

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: