Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündem"İzmir Aşkına Müzikali" Seferihisar'da

“İzmir Aşkına Müzikali” Seferihisar’da

İzmirli turizmci Filiz Güleç’in hayata geçirdiği, hepimizin aşina olduğu İzmir şarkıları üzerine senaryolaştırılan İZMİR AŞKINA müzikali, İzmir’in çok renkliliğini, çok dinliliğini, çok kültürlülüğünü anlatan Rumun, Yahudinin, Levantenin içinde olduğu bir hikaye.

Bir Yahudi olan Raşel ile Rum olan Niko’nun aşkları üzerinden İzmir’in yakın dönemine ışık tutuyor. Mübadelede İzmir’i terk etmek zorunda kalan Niko, 30 yıl sonra yeniden vatanına dönüyor ve Raşel ile bir tavernada buluşup kaybettikleri yılları yad ediyorlar. Murat Can Canbay’ın anlatımıyla o dönem İzmir’de yaşananlar, İzmir’in ticaret, sanat, eğlence ve sosyal hayatı gün yüzüne çıkıyor.

İçinde İzmir geçen 12 unutulmaz şarkı yer alıyor. Müzikalden elde edilecek gelir ile Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne, Namık Kemal Lisesi’ne ve BATÜDER’in okuttuğu çocuklara destek olmayı amaçlanıyor. İlk gösterimleri 16 – 17 Mayıs’ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen İzmir Aşkına müzikali, daha sonra 2 Haziran Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde Karşıyaka’da, 14-15 Haziran Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nda Bornova’da sahnelendi.

Müzikal 1 Temmuz Sığacık Kale İçi Açıkhava’da Seferihisar’da sahne alacak.

Proje, İzmir’e katma değer sağlamayı amaçlayan, İzmir’den beslenen ve İzmir kent kültürünü gelecek nesillere aktarmayı hedefleyen 3. Nesil İzmirli gönüllü bir kadrodan oluşuyor:
Ali Kâya
Ayşegül Demiray Dirik
Barış Kınav
Berrin Akar
Burak Pelit
Ceren Bağbozan
Dilek Köktaş Gündoğdu
Fabio Fantasia
Fadime Bilir
Filiz Güleç
Gökmen Küçüktaşdemir
Hakan Yılmaz
İlgi Oğuzbayır
Mehmet Irmak
Özlem Çağlayan
Pelin Uğur
Rana Özkan
Selin Ece Özgen
Tarkan Ayhan
Yağız Kaan Kazançoglu ile yine bir sosyal sorumluluk projesi ile dansa kazandırılan İzmirimizin göç alan dezavantajlı bölgelerindeki gençlerinin dans ettiği “Ottoman Dans Akademi” dansçılarından oluşan kadroya; Süleyman Alasulu ses eğitmeni, Levent Yılmayan ise sanat yönetmeni olarak destek veriyor.


Müzikalin davetiyeleri, bağış karşılığında izleyiciye sunulmakta olup, elde edilen bağışlar her gösterimde İzmir’e ve İzmirliye hizmet eden farklı hayır kurumlarına yönlendirilecek.

1 Temmuz 2022 tarihinde de Seferihisar Sığacık Kaleiçi’nde sahne alacak müzikal, izleyicilerini bekliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: