Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemİZMİR CHP ÖRGÜTLERİ ZAMLARA KARŞI 30 İLÇEDE SAHAYA İNDİ

İZMİR CHP ÖRGÜTLERİ ZAMLARA KARŞI 30 İLÇEDE SAHAYA İNDİ

İzmir merkez ve ilçelerinde bulunan 30 CHP örgütü, ortak basın açıklaması yaparak, akaryakıt ve elektriğe gelen zamlar başta olmak üzere tüm zamları protesto etti.

Protesto metnin de ise şu ifadeler yer aldı:

“2020 yılı itibariyle hayatımızın bir parçası olan Covit-19 salgını, birçok alışkanlığımızın değişmesine, küresel ölçekte insanlığın yeni normaller üretmesine ve yaşamasına sebep olmuştur. Salgın, tüm devletlerde şok etkisi yaratarak daha önce benzerlerine rastlanmayan bir dizi tedbirlerin alınmasını gerektirmiştir.

“MİLYONLARCA İNSANIMIZ SADECE KİRA, FATURA VE VERGİ ÖDEYEBİLMEK İÇİN ÇALIŞMAKTA”

Covit-19 salgınına, bir ekonomik buhran içerisinde yakalanan Türkiye Ekonomisi, AKP iktidarının liyakatsiz, hakkaniyetsiz ve basiretsiz yönetimine bir de Covit-19 salgını eklenince, bedeli halkımız için ağır olmuştur. Alınan tedbirler planlamadan ve öngörüden yoksun, sadece günükurtarmak için alındığından, yoksullukla mücadele eden milyonlarca insanımız sadece kira, fatura ve vergi ödeyebilmek için çalışmaktadır. En küçük topluluğun dahi planlama olmadan yönetilemeyeceği bilimsel bir gerçek olarak ortada iken, 84 milyonun yaşadığı bir devleti yönetmenin bilime, stratejiye ve öngörüye dayanması bir zorunluluktur.

“MÜCADELE EDİLEMEZ BOYUTA GELDİ”

Bu koşulları yerine getirmekten aciz olan, liyakatsiz ve adaletsiz düzenin kurucuları halkımızı sömürerek günlük elektrik tüketimi yüz bin lirayı bulan saraylarda yaşamaktadır. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıt fiyatlarının artık mücadele edilemez boyutlara geldiğini görmemek için kör olmak, yaşam için elzem olan enerji fiyatlarının altında ezilen, yoksullaştırılan halk yığınlarının feryadını duymamak için ise sağır olmak gerekli. İşte tam da bu noktada görmeyen, duymayan AKP ve Erdoğan’a buradan sesleniyoruz; Enerji fiyatlarına 2022 itibariyle getirilen zamları geri alın!

Seferihisar İlçe örgütü de; Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, CHP İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, Büyükşehir Belediye Koordinatörü Gürhan Özata ve beraberindeki heyet ile birlikte Cumhuriyet Meydanında toplanarak diğer örgütlerle ortak zamanlı olarak basın açıklaması yaptılar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: