Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündem"Sana İhtiyacımız Var Seferihisar"

“Sana İhtiyacımız Var Seferihisar”

AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatının “Sana İhtiyacımız Var Seferihisar” sloganı ile düzenlediği Kızılay kan bağışı etkinliği Seferihisar halkından ilgi gördü. İftar sonrası saatlerde yoğunlaşan bağışla toplanan kanlar pek çok cana umut olacak.

  

AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatının “Sana İhtiyacımız Var Seferihisar” sloganı ile düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği Kızılay kan bağışı etkinliği dün (Cuma) saat 15.00 ve 24.00 saatleri arasında Seferihisar Cumhuriyet meydanında gerçekleştirildi.

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın tüm Seferihisar halkını davet ettiği kan bağışı etkinliği AK Parti Seferihisar kadrolarının yoğun ilgisiyle, kan bağışı seferberliğine dönüştü. İftar sonrası saatlerde yoğunlaşan bağış etkinliğine AK Parti İlçe Yönetimi Ana Kademesi, AK Parti İlçe Kadın Kolları ve Gençlik Kolları tam kadro katıldı.

İlçe teşkilatının ilgisinden duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dile getiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Sana ihtiyacımız var Seferihisar” diyerek teşkilatımızla birlikte çok hayırlı bir işte buluştuk. Kızılay’ın kan kampanyasına destek verdik. Teşkilatımla gurur duyuyorum. İyi ki varsınız!” ifadelerini kullandı.

“Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç”

Kan bağışı sonrası konuşan Aydın, “Ülkemizde yıllık olarak ortalama 2,5 milyon ünite kan bağışı yapılıyor ancak uzmanlara göre bu bağış yetersiz kalıyor. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli bir ihtiyaç. İstatistikler gösteriyor ki ülkemizde her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Bu demek oluyor ki her birimiz, her an kana ihtiyacı olan taraf olabiliriz. Bağışladığımız her bir ünite kanla üç cana umut olabilir, düzenli kan bağışı yaparak binlerce canın hayata tutunmasını sağlayabiliriz. Ortalama üç ayda bir kan bağışında bulunarak onlarca insanın yaşama bağlanmasına yardım edebiliriz” diyerek düzenli kan bağışının önemine vurgu yaptı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: