Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemSeferihisar Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan gündemiyle toplandı

Seferihisar Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan gündemiyle toplandı

Seferihisar Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı 1. Birleşimi olağan gündemiyle gerçekleştirildi.
Toplantıda duyurusu yapılan meclis gündemi maddeleri görüşülürken çok beklenen Akarca konusuna yer verilmedi.
 
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin tarafından meclisin açılmasının ardından Meclis Üyelerince verilecek önergelerin görüşülmesi kısmında söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ahmet Mirze, 2019 yılında Seferihisar’ın otopark sorununun çözülmesi adına sunduğu önergeyi hatırlattı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Otopark Yönetmeliği gereği ilçe adına açılan otopark hesabında biriken parayla Seferihisar’a bir otopark yapılmasına ilişkin sunduğu önergeye bir yıl önce yazılı olarak ayrıntılı bir açıklama yapıldığını ve bu açıklamada “dilekçeniz ilgi tutularak talebiniz şahsınızla kalmayacak şekilde ilçemiz adına otopark alanlarında bölgesel otopark yapılması talebinde bulunulacaktır” dendiğini ifade eden Mirze, bir yıl sonra önerge hatırlatıldığında ise “plan ve projelerin yapılıp, Büyükşehir Belediyesine sunulduğu” bilgisini aldığını dile getirdi.
Bu konuda herhangi bir ilerleme kaydedilemediğini vurgulayan Mirze, ilçenin trafik sorununun çözümü için otopark ihtiyacının giderilmesinin kritik olduğunu ve Seferihisar Belediyesi’nin kalan iki yıllık görev süresi içinde bu sorunun çözülmesinin verilen otopark sözünü de yerine getirmiş olacağını belirtti. Ahmet Mirze’ye cevap olarak konuyla ilgilendiklerini ifade eden Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, otopark projesinin Büyükşehir Belediyesine iletildiğini ifade etti.
Başkanlıktan gelen önergelerin ve komisyondan gelen raporların görüşüldüğü ve oylandığı meclis toplantısı 2. birleşim günü ve saatinin 10 Mayıs Salı 15.00 olarak belirlenmesiyle tamamlandı.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: