Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemSeferihisar, Büyükşehirden "hak ettiği" payı alamıyor

Seferihisar, Büyükşehirden “hak ettiği” payı alamıyor

Seferihisarlı vatandaşların yol çalışmaları, altyapı ve belediye hizmetleri hakkındaki şikâyetleri devam ederken Seferihisar’da yaşayanların büyük kesimi artık isyan eder duruma geldi.

Ayrıca AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’da konu ile ilgili açıklama yaptı.

Seferihisar’da yaşayan vatandaşların altyapı çalışmaları sonrası yeniden yapılması gereken yolların yapılmaması ve çevre kirliliğine gösterdikleri tepkiler devam ederken AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’dan da konu ile ilgili açıklama geldi.

Başkan Aydın Seferihisar’ın yeterli destek görmediğine değindiği konuşmasında “Seferihisar, Büyükşehir Belediye Başkanı çıkarmış bir ilçe olarak çok şanslı olması gerekirken büyük bir talihsizlik yaşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer, tam on yıl Seferihisar Belediye Başkanı olarak görev yaptı ve Seferihisar’ın sorunlarını çok iyi biliyor. Buna rağmen Seferihisar, Büyükşehirden hak ettiği payı alamıyor” ifadelerini kullandı.

Seferihisar halkının sesini belediyeye duyurmak için tüm yolları deneğini ifade eden Başkan Aydın, “İlçemizde olup biteni, hemşehrilerimizin istek ve şikâyetlerini gerek kendileri ile yaptığımız sohbetlerimizde, gerek kendi gözlemlerimizde, gerekse İzmir ve Seferihisar basınına yansıyan şekliyle takip ediyoruz. Vatandaşlarımız belediye tarafından cevap alamadıkları için artık basın mensupları ile iletişime geçerek Seferihisar’ın sorunlarını basın yoluyla duyurmaya çalışıyorlar. Ne yazık ki hemen yanlarındaki belediye vatandaşın talebine cevap vermezken sayın basın mensuplarının çalışmalarıyla tabiri caizse zorla çalışma yapmaya başlıyorlar.

Bizler hemşerilerimizin her zaman sesi olmaya gayret ediyoruz. Bizzat müdahale edip çözebileceğimiz noktaları derhal çözüyor ve belediye ile ilgili olan hizmetlerde de meclis üyesi arkadaşlarımızla Seferihisar Belediye Meclisi’nde gündeme getiriyoruz. Hemşerilerimizden sıklıkla belediyeye yaptıkları talep ve şikâyetlere olumlu ya da olumsuz hiçbir dönüş alamadıklarını duyuyoruz. Bu çok önemli bir yönetim açığı” diyerek vatandaşın sesi olmaya gayret ettiklerini dile getirdi.

“Seferihisar’ın potansiyeli kullanılamıyor”

Seferihisar’ın doğal ve kültürel güzelliklerinden bahseden Başkan Aydın, taşıdığı potansiyelin kullanılamadığına vurgu yaparak, “Seferihisar doğal güzellikleri, içinde barındırdığı tarihi, kültürel değerleri ve kendine özgü gastronomisi ile çok yüksek bir seçkin kültür turizm potansiyeli taşıyor. Fakat tüm bu güçlü yanlarına rağmen tek yönüyle işlenen Seferihisar turizmi yaz aylarına hapsediliyor. Seferihisar zaten çoktan çözülmüş olması gereken fakat bir türlü kurtulamadığı yol sorunundan ve temel belediyecilik hizmetlerini konuşmaktan asıl meselelerini konuşmaya fırsat bulamıyor. Seferihisar’ın potansiyeli kullanılamıyor” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: