Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemSeferihisar Kurban Pazarı Kuruldu

Seferihisar Kurban Pazarı Kuruldu

Seferihisar ve çevresinden gelenlere Kurban Bayramı’nın son gününe kadar hizmet edecek olan Seferihisar Kurban Pazarı, çere ilçelere de Seferihisarlı yerli yetiştiricilerin özenle beslediği sağlıklı kurbanlıkları seçme imkânı sunmakta.

Seferihisar Kurbanlık Hayvan Pazarı’nın giriş ve çıkışında hayvanlara ait kimlik ve Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı’nın Türkvet sistemi kontrolleri, ayrıca İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından veteriner hekim denetimi yapılıyor, kurbana uygun olmayan hayvanların pazara girişine ve satışına izin verilmiyor.

Satışı yapılan kurbanlıklar için nakliye hizmeti de sunuluyor. İsteyen kurbanlığını alıp evine götürebiliyor, isteyen de kurbanını belediyeye ait kurban kesim alanında kestirmek üzere bayrama kadar pazarda bırakabiliyor.

Kocaçay kenarına kurulan kurbanlık pazarında küçükbaş hayvanların fiyatları 3 bin ve 6 bin lira arasında değişmekte. Hayvanların hijyenik ve steril şartlarda barınması için 24 saat belediye personeli tarafından kontrol edilen pazar sonrasında kurulacak ortak kesim noktasında belediye kasaplarının görev alacağı bildirildi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: