Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündem"Seferihisar'a yeni Spor salonu" ihalesine çıkıldı

“Seferihisar’a yeni Spor salonu” ihalesine çıkıldı

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın ve AK Parti Seferihisar İlçe Teşkilatının girişimleriyle yatırım planına alınan ve yıkılıp yeni bir spor salonu yapılması planlanan Seferihisar Kapalı Spor Salonu’nun yıkım ihalesi gerçekleştirildi. İmzaların atılmasının ardından yıkımına başlanacak olan eski spor salonunun yerine yeni ve donanımlı bir tesis yapılacak.

Seferihisar’da salon sporu branşlarında antrenman ve müsabakaların yapıldığı ancak eskiyen zemini ve fiziki yetersizlikleri sebebiyle elverişsiz hale geldikten sonra hizmete kapanan Seferihisar Kapalı Spor Salonu AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın girişimleriyle yatırım planına alınıp ihaleye çıktı.  İmzaların atılmasının ardından yıkımına başlanacak olan eski salonun yerine modern ve donanımlı yeni bir salon yapılması planlanıyor. Yeni yapılacak olan kapalı spor salonu hakkında süreci aktaran Başkan Aydın’ın verdiği bilgilere göre projede iki antrenman ve bir müsabaka sahası yer alıyor. Tüm salon branşlarına hizmet edecek olan spor salonu engelli dostu bir tesis olarak da dikkat çekiyor.

Çalışmaları adım adım ilerleyen yeni kapalı spor salonu ile Seferihisar’daki kapalı spor salonu sorunu da çözüme kavuşacak. Daha önce de Seferihisar’da faaliyet gösteren spor okulu antrenörleri ve velileri ile de spor salonu sorunun çözmek üzere görüşme yapan Başkan Aydın, “Seferihisar’ın yeni spor salonuna adım adım ilerliyoruz. Gelecek vaat eden pek çok sporcu bu yeni tesisle çok daha konforlu şartlarda antrenman yapabilecek ve müsabakalara katılabilecek. Dahası ilçemizde salon sporu branşlarında müsabaka da düzenlenebilecek. Bu projeyle bir kez daha sporun kalbi Seferihisar’da atacak” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: