Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemSEFERİHİSAR'DA KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI YENİDEN YAZILDI

SEFERİHİSAR’DA KURTULUŞ SAVAŞI DESTANI YENİDEN YAZILDI

Seferihisar Atatürk Halk Eğitimi Merkezi VE Akşam Sanat Okulu Tiyatro kursu kursiyerlerince 25 Şubat 2022 Cuma günü Saat: 20.00 da sahnelenen Tiyatro gösterisinde seyirciler gözyaşlarını tutamadı.

Vatan Sevdalısı Usta Şair Nazım HİKMET’İN eseri olan ve Kurtuluş Savaşımızı anlatan “Kuvay-ı Milliye Destanı” adlı oyunda, savaş zamanında yaşanan hikayeleri canlandıran oyuncular, izleyicilere öyle duygulu anlar yaşattı ki, zaman zaman gözyaşları doruğa çıktı.

Sunuculuğunu Hilal Pak’ın yaptığı Tiyatro oyununda; Murat URAZ, Simten ALPARSLAN, Ömer OKULTAŞ, Kayla AKTULUN, Serdal ORTA, Gurbet OSLU, Mehtap TURHAN, Nuray DÜZEL, Türkkan TORANER, Murat VARHAN, Ferihan AKTULUN, Hüma OKULTAŞ rol aldılar.

Seferihisar Atatürk Halk Eğitimi Merkezinde Tiyatro ve Drama öğretmenliği yapan Uğur ALPARSLAN’IN Yönettiği oyunda, oyuncuların performansı herkesi hayran bıraktı.

Oyuna ilgi oldukça yüksekti Çağan Irmak Salonundaki oyunda bazı izleyiciler yer kalmadığı için oyunu ayakta ve merdiven boşluklarına oturarak izlemek durumunda kaldılar.

Seferi Sahne Eğitim ve Kültür Sanat Derneği Kurucu olan ve aynı zamanda Seferihisar Engelli Tiyatrosunu da kuran, önümüzdeki günlerde çalışmalarına başladığı Seferihisar Çocuk Tiyatrosu’nu da kuracak olan Yönetmen ve Senarist Uğur ALPARSLAN, “Eğitim verdiğim oyuncu arkadaşlarla aynı sahnede rol almak bana büyük mutluluk ve onur veriyor. Tiyatro büyük dostlukların başladığı0 en güzel heyecanların birlikte paylaşıldığı bir ortam. Ekip ve aile olmayı ne kadar becerirsek, sahnede eğitimin karşılığını da o kadar güzel alıyoruz. Tüm oyuncu arkadaşlarımla gurur duyuyorum” dedi.

Oyunun sonunda selamlamaya davet edilen Uğur ALPARSLAN’IN önce ekibinin önünde eğilerek selam vermesi tüm oyuncuları ve izleyicileri duygulandırdı.

Seferihisar Atatürk Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Dr. Mehmet Ali NOYAN, “Halk eğitimi merkezimizde bir çok kurs açılmakta ve devam etmektedir. Birbirinden değerli öğretmenlerimiz ve idareci arkadaşlar ile Eğitim standartlarımızı oldukça yüksek tutuyoruz. Herkesi kurslarımıza davet ediyoruz” dedi.

Ayrıca Tiyatro ve Drama öğretmeni Uğur ALPARSLAN’A kaymakamlıkça verilmesi uygun görülen “Başarı Belgesi’ni” de takdim eden Dr. Mehmet Ali NOYAN, tüm oyuncuları da tek tek tebrik etti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: