Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemSEFERİHİSAR'DA MUHTEŞEM BİR TİYATRO GÖSRERİSİ SAHNELENDİ

SEFERİHİSAR’DA MUHTEŞEM BİR TİYATRO GÖSRERİSİ SAHNELENDİ

31 Mart akşamı Çağan Irmak Salonunda, dillere destan olacak bir tiyatro gösterisi sahnelendi.

İki perdelik Komedili tiyatro oyununun yazarı ve yönetmeni Uğur Alparslan, Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Kursiyerlerini bu oyuna iki ay gibi kısa bir zamanda hazırladı.

Oyunda üstün bir performans sergileyen; Mehtap Turhan, Seyfettin Göllü, Metehan Kocatürk, Kayla Lina Aktulun, Şahin Osman Özfidan, Meral Göllü, Simten Alparslan, Murat Varhan, Murat Uraz, Gökhan Ürkmez, Gurbet Oslu, Şebnem Yıldırım, Yaren Bayram, Ferihan Aktulun, Nuray Düzel, Engin İnce, Şahin Şakar, Türkan Kanıarı, Necibe Hendem, Nur Ateş, Ömer Okultaş, Yılmaz Olucuk adlı oyuncuların rolleri paylaştığı oyunda seyirciler tüm rol alanları uzun süre ayakta alkışladılar.

Sunumunun Ferihan Aktulun’un , selamlama sunumunu da Bade İlkim Sunma ve Yüsra Karacoğlan’ın yaptığı oyunda, Halk Eğitimi Müdürü Dr. Mehmet Ali Noyan’da üstün başarılarından dolayı oyuncuları tebrik ederek, Hocaları Uğur Alparslan’a çiçek takdiminde bulundu.

Ayrıca oyunu izlemeye gelen Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet aydın, Sakin Kafe sahibi Remziye Boyacı’da tüm oyuncular adına yönetmen Uğur Alparslan’a çiçek takdiminde bulundu.

Dillere destan bir oyun izleme keyfi yaşayan izleyiciler, başta oyunun yazarı ve yönetmeni ve aynı zamanda kurs öğretmeni Uğur Alparslan olmak üzere tüm oyunculara teşekkür ve hayranlıklarını ilettiler.

Selamlamaya oyuncuların en küçüğü olan Kayla Lina Aktulun ve en büyüğü olan Necibe Hendem ile el ele çıkarak önce sahneyi ve oyuncuları, sonra seyircileri selamlayan oyunun yazarı ve yönetmeni, ekibin bir aile bütünlüğü içerisinde olduğunu da vurguladı.

kul Müdürü Dr. Mehmet ali Noyan’ın seyircilerin önünde, Oyunun yazarı ve yönetmeni, aynı zamanda Tiyatro Kurs öğretmeni olan Uğur Alparslan’a “bir oyun sözü daha alabilir miyiz Uğur hocam” sorusuna; “kısmetse, haziran ortalarında yeni bir oyun sahneleme imkanımız olur” dedi.

“Bizim kövde Şenlik Vaa” adlı oyuna tiyatro severlerin ilgisi de inanılmayacak kadar yoğundu. Salonun koltuk kapasitesi 120 kişi olmasına rağmen oyunu izlemeye gelen kişi sayısı 517 kişi, oyunu koridorlarda, merdivenlerde hatta sahne kıyısına oturarak izleyebilenlerin toplam sayısı 192 kişi oldu. Salona gelen tiyatro severlerin büyük çoğunluğu yine oyunu izleyemeden geri dönmek zorunda kaldılar.

Seferihisar’da böylesi güzel tiyatro ekibi ve böylesi güzel tiyatro oyunları varken, maalesef koltuk sayısı oldukça yetersiz bir tek salona sahip. Seferihisar’ımızın en az 1000 kişilik salona ihtiyacı olduğu, bu oyunla da bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: