Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemSeferihisar'da yaşayanlar Suçlu değil

Seferihisar’da yaşayanlar Suçlu değil

Seferihisar’ın bitmek bilmeyen ve gittikçe daha daha da büyüyen yol sorununda İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzsu’yu suçlamayan Başkan İsmail Yetişkin sosyal medyada gündeme gelen kaldırım üzerindeki çöpler için Seferihisarlıları suçladı.

Seferihisar Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Temizleyen var nasılsa” diyerek bu çirkin görüntüye sebep olmamalıyız. Hiçbir hemşerimizin sokaklarını bu şekilde görmek istemediğine eminiz. Temizlik ekiplerimiz özveriyle çalışmalarını sürdürürken etrafa çöp atanları biraz daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Evet. Çok doğru. Yerlere çöp atmak, çevremizi gelişi güzel kirletmek kimsenin istemediği durumdur.

Temizlik işleri birimimiz de gerçekten işlerini gayet özverili şekilde yapıyor sağ olsunlar.

Ancak belirtmeliyiz ki; o çöplerin büyük çoğunluğu çöp konteynerlerinden son günlerde rüzgarın yoğunluğu sebebiyle  uçuşmasından da oluşuyor. Üzerine bir de çöplerini gelişi güzel atanlar maalesef bu hoş olmayan görüntülere sebep oluyor.

Peki ya bozuk yollardan dolayı kimi suçlayalım. Hadi arabaları geçtik. O kadar çok toz yuttuk ki; ciğerlerimiz toz toprakla doldu. Bir çok kişi ayaklarını burktu. Engellilerimiz yıllar oldu evlerine hapsoldu.

Bu durumu bize yaşatanlar hiç mi suçlu değil. Ya da başka bir deyişle, bu durumdan da Seferihisar’da yaşayanlar mı suçlu?

Bu konuda kime ne diyelim sizce?

Şimdi hangi yol bozuk. Koy fotoğrafını derlerse; “hangisi çeksem” derim. O yüzden siz değerli okurlarımızın takdirine bırakıyorum.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: