Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemSeferihisar'ın Gece Hayatı (Tilkilerle Kedilerin Oyunu)

Seferihisar’ın Gece Hayatı (Tilkilerle Kedilerin Oyunu)

Güzel ilçemiz Seferihisar’da her ne kadar bir çok sorunlar hayatımızı olumsuz etkilese de, güzelim mandalina ve zeytin bahçelerinin yerini betonlaşma almış olsa da, hala içimize huzur veren görüntülerle ara sıra da olsa karşılaşmaya devam edebiliyoruz.

Dün gece Seferihisar’da iki tilki ile kedinin dakikalarca oyunlar oynamasını, çöp varilini eşelemesini, yiyeceklerini bölüşerek yemesini heyecan ve mutlulukla uzaktan izledik. Elimizden geldiğince onlara hissettirmeden de sizler için gece görüş yöntemiyle kameraya kaydetmeye çalıştık.

Hepimizin bu konuda hassas olduğumuzu biliyoruz ancak yine de bilinçsizce yaklaşımların olması ihtimaline karşı tam olarak yerini, canlılara zarar gelmemesi açısından belirtmeyi doğru bulmuyoruz. Yerini bilen veya fark edenlerden de hassas davranılmasını rica ediyoruz.

O kadar doğal ve o kadar güzellerdi ki, keşke onların bu güzel hayatı hiç bozulmadan çoğalarak devam etse dedik. O güzel manzarayı gördükçe aslında dünyanın gerçek sahipleri onlar diye düşünmeden edemiyoruz.

O bölgede yaşayan Tilkiler artık kedilerle kaynaşmış ve ortak bir yaşam alanı oluşturmuşlar. Tabi ki Tilkiler ancak gece iniyordur aşağılara. Karnını çöplerden ve çevrede bulabildikleri yiyeceklerden karşılıyorlar.

Böyle yaşam alanlarının çoğalması en büyük dileğimiz.

Haber videomuz aşağıdadır.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: