Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemSEKADER Yaz Etkinlikleri Muhteşemdi

SEKADER Yaz Etkinlikleri Muhteşemdi

SEKADER (Seferihisar Engelliler, Kimsesizler alternatif Su Sporları Gençlik ve Spor Derneği) 18 Haziran 2022 tarihinde Doğanbey Sekader tesislilerinde birçok etkinlikle “Eş Pedal Derneği Üyeleri 2022 İl Kampına” ev sahipliği yaptı.

Eş Pedal Dernek üyeleri 2022 il kampını, İlçemiz Seferihisar, Doğanbey mevkiinde  bulunan Sekader’e tahsisli tesis ve alanda muhteşem bir süreç ile gerçekleştirdi.

Önderliğini; dernek yönetimin kurulu üyelerinden Sayın Neriman Dinçer’in yürüttüğü kampta, bisiklet tamir eğitimi, masal anlatımı, canlı müzik, yoga, halat çekme yarışmaları gibi faaliyetler gerçekleştirildi.

Aynı zamanda Kanoizm Dernek Başkanı Sayın Ali Bahçeci ve öğrencilerinin katılımı ile, dernek Üyelerine, Kano çeşitlerine göre  su pedalı (water pedal) gibi farklı deniz araçları hakkında eğitim verildi.

 

Ürkmez, Doğanbey tesislerinde, sabah yogasının ardından halat çekme yarışması ile başlayan etkinlikler, gün boyu birçok farklı faaliyet ile devam etti.

Denize giriş rampasından, tekerlekli sandalye ile denizde yüzme etkinliği yapıldı.

Etkinliklere Tandem gurubu ve Eş Pedal gurubunun yanında birçok engelli birey ve eğitmen katıldı.

Eğitmenler gözetiminde kano eğitimi verildi. Ardından kano sürüşüne geçildi.

Eş Pedal bisikletlerle özgürlüğe pedal çeviren bireyler, günün tadını eğlenerek çıkartırken bol bol da sohbet ettiler.

Dalış sporu, Kano su sporu, Halat çekme, eş pedal bisiklet sporu yapılan etkinliklerde dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örnekleri gözlemlendi.

Sabah kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinde de hep birlikte şarkılar söyleyerek enerjilerini hiç düşürmeyen ekip, akşam saatlerinde, Seferi Sahne Kültür Sanat Derneğinden Nuray Düzel’in anlatımıyla harika bir dinleti gerçekleştirdi.

Dumlupınar Denizaltısının hazin hikayesi, canlı müzik dinletisi eşliğinde anlatılırken, dinleyenler gözyaşlarını tutamadı. Gün sonunda hatıra fotoğrafları çekilen ekip, en kısa zamanda yeniden buluşmak üzere vedalaşarak alandan ayrıldı.

Etkinlik Videosu

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: