Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaKöşe YazılarıToz, toprak, çukurlar artık ilçede ciddi bir sağlık sorunu

Toz, toprak, çukurlar artık ilçede ciddi bir sağlık sorunu

Seferi Haber olarak Seferihisar’ımıza basın yoluyla doğru ve ilkeli şekilde haber iletmek amacıyla yola çıktık.

Kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşıp, haberlerimiz ve duyurularımız benimsendi. Bunun yanında gerek sosyal medya üzerinden gerekse yolda beni ve ekip arkadaşlarımı görenler, “şunu da yaz, bu konuya da değinir misin” gibi bir çok istekte bulunuyorlar.

Bu gün de ofisimize gelirken bir büyüğüm bana seslendi ve ” evlat, bu toz toprak ne zaman bitecekmiş, ciğerlerimiz tozdan topraktan şişti. Nefes alacak yer kalmadı içimizde. Erkenden toprağa mı gömmek istiyorlar bizi” diye dert yandı.

O an, 3 yıl kadar öncesi pencere haber gazetesine yazdığım bir yazıyı hatırladım. Linkini aşağıya bırakıyorum.

Evet. çok haklısınız değerli büyüğüm.

Biz memleketimizde güzel şeyler oldu, Sakin Şehir oldu, herkes mutlu derken, bırakın mutluluğu, sağlığımızdan da olmaya başladık. Büyük Şehir Belediyesi başkanlığına yolladığımız Tunç Soyer’in buradaki seçimden hemen önceki bir mitinginde “yollar asfalt “olacaaak, olaccaaaak, olacaaaak” diye coşkuyla haykırışını hiç unutmuyorum. CHP yetkililerinin evlerimize gelip seçilirlerse yapacakları projeleri içeren dergilerini hala saklıyorum. Ama maalesef 3 yıldır bırakın yolları yapmayı, daha da beter hale getirilip, toz, toprak ve çukur memleketine dönüştük. Bırakın dergideki projeleri, eskilerinden de olduk.

Sağlığımızı iyice yitirmeden, elimizi ayağımızı daha fazla incitmeden, arabalarımızı daha fazla hurdaya çevirmeden inşallah bu zulüm bir an önce biter.

Bana gelen mesajları, yolda çevirip edilen şikayetleri, şunu da yaz, bunun da fotoğrafını çek yayınla diyenlerin dediklerini yapmaya ne vakit yeter ne de güç…

Yani şu habere fotoğraf koymayı düşünüyorum da; ne kadar fotoğraf eklesem az olacak. Hangi sokağı, hangi çukuru koyayım…

Yazık değil mi Seferihisar’da yaşayanlara. Yazık değil mi bu ilçeyi televizyonda dizilerden, gazetelerden görüp buraya yerleşenlere…

Bir de bu ilçede Engelli Dostu manasında “Kırmızı Bayrak” ver. Aynı Cittaslow ünvanı gibi. Adı var, ama içerik tam tersi. Engelli dostlarımız yıllardır evlerinde hapis. Nasıl engelli oluyor da engelliler için uyumlu ve dost bir ilçe unvanını belirten bayrak veriliyor şaşkınım. Kim verdi, neye göre verdi merak ediyorum doğrusu.

Bizler doğup büyüdüğümüz ilçemizi çok seviyoruz. Ve bu konuda tek dileğimiz olması gerekenlerin yapılması. Verilen vaatlerin yerine getirilmesi, toz, toprak ve çukurlardan artık kurtulmamızdır.

Sayın yetkililer, lütfen artık lafı çevirip durmayın ve sadece yapmanız gerekenleri yapın, yapmamanız gerekenleri de yapmayın.

https://www.pencerehaber.com/kose-yazisi/2873/ah-benim-guzel-ilcem-seferihisar.html

 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: