Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemTROL SALDIRISI BİR KURGU MUYDU?

TROL SALDIRISI BİR KURGU MUYDU?

AK Parti Seferihisar Tanıtım ve Medya sorumlusu Sercan Öztürk, Seferihisar Belediye’si ve Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e yönelik sosyal medyadan yapılan trol saldırısının danışıklı dövüş olduğunu iddia etti. Saldırıya karşı başkanın tepkisinin bir kurgu olduğu iddia eden Sercan Öztürk: Seferihisar Belediyesi ve Başkan Yetişkin zaten son 2 senedir sürekli eleştiri ve tepki alıyordu. Son zamanlarda yürünmez hale dönüşen yollardaki durum vatandaşlarımızın sitemlerini de arttırdı. Bunun üzerine de bir trol saldırısı kurgulandı. Bu yöntemi geçmiş yıllarda olumlu ve olumsuz yorumlarla Tunç Soyer de pek çok kez yaptı. Bu tarz “PR” çalışmalarıyla gündem oluşturmaya çalışıyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda da durum değişmedi. Hatta bir seferinde kendisine ait twitter hesabından aynı zamanda trollüğünü yapan danışmanı yanlışlıkla ‘Sadece insanların değil İzmir’deki bütün canlıların başkanı Tunç Soyer Başkanımız’ tweeti atıp hemen silmişti. Burada da başkanın yakın ekibinin bu işte parmağı olduğunu düşünüyorum. Yaşanan bu tür olaylarda tek amaç suni bir gündem oluşturup dikkati başka yere kaydırmak. Sonrasında ise mağdur edebiyatı ile parti üyelerini manipüle etmek dedi.

Belediye Başkanı Sayın İsmail Yetişkin; ‘vatandaşlarımızın yollar ile ilgili bir tepkisi yok, yorumlar trollere ait’ diyor. Sayın Başkan her şey güllük gülistanlıkmış gibi bir tutum içerisinde ancak Seferihisarlı vatandaşlar aynı fikirde değil. Seferihisar’ın son dönemde en önemli 3 problemi; bozuk olan yollar, otopark ve trafik. Ben bunun önüne geçilmesi için trol maskesi altında yapılan bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bu hamle kendi örgütlerinin içerisinde kurgulanmış, manipülatif bir hamledir. Benzer hileleri son yerel seçim döneminde de tecrübe ettik. Katıldığı canlı yayın programında bile trol hesaplarla izleyici sayısı arttırılmıştı. Satın alınan emoji ağırlıklı yorumlarla da canlı yayın süslenmiş ve yayının ardından da ‘rekor izlenme’ başlıklı bülten hazırlanmıştı.

 

Keşke şu an böyle bir suni gündem yerine seçim dönemindeki vatandaşa verilen vaatlerden bahsediyor olsaydık. Mesela 500-600 kişilik bir Kültür Merkezini, Kocaçay Rekreasyon Alanını, Girlen Projesini, Çok Katlı Otoparkı, Arıtma Tesislerini ya da Spor Komplekslerini konuşuyor olsaydık… Keşke Ürkmez’e yapılacak Sanayi Sitesi, Kapalı Pazar Yeri, Düğün Salonu ve daha nicelerini konuşabiliyor olsaydık. Keşke bugün Belediye Yöneticilerinin imza attığı güzel bir projeye, ilçemize getirdiği hizmetlere teşekkür ediyor olsaydık.

 

Seferihisarlı vatandaşlarımız artık ‘keşke’ dememek için bahanelerin arkasına saklanmış bir yerel yönetimin yerine, yatırım ve hizmet üretilmesini bekliyor. Seferihisar Belediyesi’nin sorumluluğundaki her mahalle, her sokakta problemler var! Âcizane; Belediye Başkanı Sayın İsmail Yetişkin vatandaşın içine inse, vatandaşa dokunsa, kendisi de dile getirilen ‘trol saldırısı dediği’ sıkıntıları bizzat sahada görme fırsatını yakalayacaktır ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: