Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemURLA ENGİNAR FESTİVALİ'NE BÜYÜK İLGİ

URLA ENGİNAR FESTİVALİ’NE BÜYÜK İLGİ

Bu yıl 8.si düzenlenen “Uluslararası Urla Enginar Festivali” 6 Mayıs 2022 tarihinde UrlaVergi Dairesi önünden  Çamdibi Bandosu eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na gerçekleşen kortejle başladı.

 

Korteje AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, K.K.T.C Başkonsolosu Almila Tunç, Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat AŞKAR, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Armağan Karaca, Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, S.S. Urla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Koop. Başkanı İsmet Erak, Sinema sanatçısı Ercan Kesal, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, üreticiler ve konuklar katıldı.

Cumhuriyet meydanında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende halk oyunları gösterileri sonrası konuklara hitap eden Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, “8. Urla Uluslararası Enginar Festivalimize hepiniz hoş geldiniz diyor, Urla halkı adına sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Festival kapsamında enginar ile ilgili bir çok yemek atölyeleri ve sanatsal etkinlikler yapılıyor.

3 Gün süren festivalde, Enginarın yüzlerce çeşitli tatları, yemekleriyle tanışmanın yanı sıra eğlence ve coşkunun tavan yaptığı keyif dolu 3 gün geçiren ziyaretçiler, çeşitli etkinliklerle Uluslararası Urla Enginar Festivalinde olmaktan oldukça memnun.

Festivalde;  workshop’lar, söyleşiler, müzik dinletileri ve birbirinden lezzetli yemeklerle ziyaretçilerine dopdolu bir programla üç gün geçirmeleri fırsatı sunuldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı törende, Covid-19 tedbirleri nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından festivalin yeniden düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 8. Uluslararası Urla Enginar Festivali’nde üretici ve esnafla buluştu. Başkan Tunç Soyer, festivalin Eylül ayında İzmir’de yapılacak uluslararası gastronomi fuarı Terra Madre Anadolu ile taçlanacağını ifade ederek, “İzmir’in olağanüstü lezzetleri dünyayla buluşacak” dedi.

Festivasle 3 milyonun üzerinde kişinin ziyarette bulunması hedefleniyor.

Festival, 8 Mayıs pazar günü (bugün) sona erecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: