Çarşamba, Mart 29, 2023
Ana SayfaGündemUygulama Değişikliğine Ümit Cingöz'den Tepki

Uygulama Değişikliğine Ümit Cingöz’den Tepki

Seferihisar Belediyesi’nin Nisan Ayı Belediye Meclis Toplantısı olağan gündemiyle gerçekleştirildi. Encümen üyelerinin ve ihtisas komisyonlarının da seçildiği meclis toplantısında, 2022 yılı faaliyet raporunun okunmaması ve üzerine görüş alınmadan oylanması AK Parti Grubu tarafından tepki gördü.

 

Nisan Ayı Seferihisar Belediye Meclis Toplantısı olağan gündemiyle toplandı. Toplantıda yapılan seçimle bir yıllığına görev yapacak encümen üyeleri ve ihtisas komisyonlarında görev alacak isimler belirlendi. 2021 yılının faaliyet raporunun görüşülmesi maddesinde, raporun okunmadan doğrudan oylamaya geçilmesi AK Parti Grubu tarafından tepki gördü.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz uygulamanın doğru olmadığını ifade ederek, “Yıllık Faaliyet Raporları vatandaşa ve meclise belediyenin bir yıl boyunca yaptıklarının açıklandığı raporlar. Ama faaliyet raporu okunmadı, rapordan bahsedildi oylamaya geçildi. Faaliyetler hakkında lehte ya da aleyhte değerlendirmeler olması gerekiyor. Bu güne kadar böyle oldu. Bu yıl faaliyet raporu “Whatsapp” üzerinden gönderildi diye böyle bir uygulama yöntemi seçildi ve bunun çok doğru olmadığı kanaatindeyim. Belki çok başarılı çalışmalarınız var bunlar hakkında teşekkür etmek isteyenler olacaktır, belki eleştirmek isteyenler olacaktır. Oldubitti gibi bir yaklaşım oldu, ben sizin yaklaşımınızın bu olmadığına eminim. Normalde ikinci bir oturum yapıyoruz, bu yıl böyle bir uygulama yaptınız. Bu kararın tekrar gözden geçirilip değerlendirilmesi gerekir” diye konuştu.

Ümit Cingöz’e cevap veren Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ise meclisten ya da halktan saklayacak bir şeyleri olmadığını raporun meclis üyelerine gönderilmesi sebebiyle böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi. Seferihisar ve Ürkmez’de bilgilendirme toplantısı da yapacaklarını dile getiren Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Oldubittiye getirdiğimiz ya da sakladığımız bir şey yok. Üzerine konuşmak isteyen varsa yine dilek ve temennilerde konuşabilir” diye konuştu.

Tekrar söz alan Ümit Cingöz ise tepkilerinin işleyişin birden bilgi verilmeden değiştirilmesine olduğunu söyleyerek, “Elbette sizin amacınızın oldubittiye getirmek olmadığına eminiz fakat devam eden bir işleyişin birden değiştirilmesinin sağlıklı bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum. Belki iyi bir niyetle farklı bir teamül ortaya koyuyorsunuz, ben bu teamülün çok doğru bir yaklaşım olmadığını söylüyorum” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: