Cumartesi, Mart 25, 2023
Ana SayfaGündemVekil Çankırı ve Başkan Aydın, Seferihisar'ın sorunlarını yerinde dinliyor ve "Çözüyor"

Vekil Çankırı ve Başkan Aydın, Seferihisar’ın sorunlarını yerinde dinliyor ve “Çözüyor”

Son yıllarda bir çok sorunla karşı karşıya kaldığımız Seferihisar’ımıza kim değer verip katkı sunuyorsa, kim çözüm yolu buluyor ve iyi şeyler yapıyorsa başımızın tacıdır.

Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Ahmet Aydın bu konuda hep girişimlerde bulunuyor. Çözümler üretiyor, çözüm odaklı projelerini ilgili Bakanlıklardan tutun da, vekillere, kurumlara bizzat iletiyor.

Hatta iletmekle kalmıyor, bizzat proje dosyalarını elden gidip teslim ediyor.

Önce sorunların olduğu yere gidip sorunu yetkililerinden veya ilgililerinden dinliyor. Sonra çözüm yolları buluyor. Bunları bir proje dosyası haline getiriyor. Ardından bu dosyayı ilgili yetkilere çözüm için sunuyor. Onları ilçemize davet ediyor.

Sorunu dosyadan inceleyen Bakan, Vekil ve kurum yetkililerini, sorunu yaşayan kişilerle bir araya getirip, karşılıklı görüş alışverişi neticesinde sorunu çözüme kavuşturuyor.

Dün de yine Ak Parti birinci bölge Milletvekili Sayın Ceyda Bölünmez Çankırı ile önce Ömür yaşlı bakım evinde ziyarette bulunup oradaki yaşlılarımızla sohbet edip sorunlarını dinledi ve çözüm ürettiler.

Ardından Ağrılılar Derneğine geçtiler. Dernek Başkanı Derviş Çiftçi ve dernek üyeleri ile Seferihisar’ın ihtiyaçları üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Beklentiler dile getirilip karşılıklı çözümler konusunda mutabık kalındı.

Ardından Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne ziyaret gerçekleştirilip, yerel ve geleneksel ürünlerimiz hakkında görüş ve bilgi alışverişi yapıldı.

Oradan Seferihisar’da faaliyetlerini aralıksız sürdüren pek çok kişiyi istihdam da sağlayan Türer Çiftliği Tesislerine geçildi. İşletme Sahibi Özer Türer ile yem yatırım planları üretimde çıtayı zirveye taşıma projeleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ardından Ürkmez Karma Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ahmet Eden ve yöneticileri ile esnafları ile bir araya gelinip, yapılması gerekenler ve beklentiler konusunda konuşulup notlar alındı ve çözüm odaklı çalışmalar konusunda adımlar atılmaya devam ediliyor.

Oradan Kavakdere sulama Kooperatifi, Payamlı Sulama kooperatifi yöneticilerinin yaşadıkları sorunları bizzat kendilerinden dinlediler. Çözümlerini de derleyip sonuç odaklı kararlar aldılar.

Oradan da çeşitli esnaf ve halk ziyaretlerinde bulunarak onlarla sohbet ederek sorunlarını dinleyip çözüm üretildi.

Seferihisar’ın sorunlarını çözmeye odaklı bir gün geçirildi. Ve gün boyunca bir çok sorun çözüme kavuşturulmak üzere dolu dolu geçirildi.

 

 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments

%d blogcu bunu beğendi: